Коментари
Създадено от Елена от 05 сеп : 08:58 | |
| | Много ми харесва растението,имам голямо желание да притежавам всички видове. От Бургас съм и ако някои има възможност да ми даде клонки аз ще си ги отгледам. |
Създадено от EELLII9 от 28 окт : 14:52 | |
| | ИМАМ 3 ВИДА - КАК ДА ВИ ИЗПРАТЯ РЕЗНИЦИ? |
Създадено от Анонимен от 02 ное : 22:01 | |
| | Имам 3 големи дръвчета-10год., и десет малки на 1год. от всички видове, без вида барок.Много си ги обичам.Големите са 1 "Старлайт" и 2 "Наоми".През две години ги садя директно в земята и стават разкошни. |
Създадено от Анонимен от 21 мар : 23:26 | |
| | az sushto imam i na men mnogo mi xaresva.Moqt e dosta golqm kakto na viochina taka i na shirochina. |
Създадено от Анонимен от 26 юни : 20:06 | |
| | много |
Създадено от ЕМИЛИЯ от 20 дек : 16:35 | |
| | ПРЕКРАСНО ДРЪВЧЕ Е. ЯЗ ИМАМ 2 - ГОЛЕМИЯТ Е 2 МЕТРА ВИСОК И Е ТАТКО НА МАЛКОТО МИ ДЪРВО :)) |
Създадено от Анонимен от 27 яну : 21:53 | |
| | здравейте ! И аз харесвам бенджамина . От години имам един сладур - бонзай ! Страхотен е и добра се разбираме с него. Имам още три бенджаминчета , различни по вид . Сама съм си ги вкоренила . Познавам обаче един двуметров красавец , който има нуйда от вашата помощ . оставиха го на много студено , и листата му са вече исъхнали . Стеблото обаче е здраво. Как трябва да го изрежем , за да го спасим ??? Благодаря !!1 |
Създадено от Анонимен от 29 яну : 19:23 | |
| | как да го гледам и поливам |
Създадено от Опа от 11 ное : 16:02 | |
| | Много красиви растения! Обожавам ги ,стаята ми е пълна с тях! |
Създадено от Анонимен от 14 сеп : 09:50 | |
| | ЗДРАВЕЙТЕ!! ИМАМ ЕДИН ДОСТА ГОЛЯМ ФИКУС AUDREY. МИНАЛАТА ГОДИНА ГО ПРЕХВЪРЛИХ В ДОСТА ПО-ГОЛЯМА САКСИЯ ОТ ПРЕДНАТА С ИДЕЯТА ДА НЕ ГО МЕСТЯ ПОВЕЧЕ:) НО ТОВА ЛЯТО НЕ ИЗКАРА НИТО ЕДНО НОВО ЛИСТО. ТОВА МАЛКО МЕ ПРИТЕСНЯВА, ЗАЩОТО ПРЕДНИТЕ ЛЕТА РАСТЕШЕ МНОГО. ДА ГО ВЪРНА ЛИ В ПО-МАЛКА САКСИЯ ИЛИ ДА ЧАКАМ ДА СЕ ИЗПЪЛНИ С КОРЕНИ? МОЛЯ ЗА КОМЕНТАР!!!!!! |
Създадено от Анонимен от 26 мар : 15:56 | |
| | Възможно ли е бенджамина ми да замръзнал, защото всичките му листа опадаха и половината са почти изсъхнали на самото дръвче.Винаги си е бил в кухнята ми.Дали тази зима беше много студена.Да изчакам да видя дали ще си пусне листа или , ново. |
Създадено от Антар от 09 мар : 09:55 | |
| | Фикусът Бенджамин не понася много ниски температури, през зимата трябва да е 13-15 градуса, а през лятото 15-20 градуса./търпи и повече студ и повече жега!!!, повярвайте :) /. Светлолюбиво растение, особено пъстролистните форми, но не понася продължително слънчево греене. През горещите дни трябва да се предпазва от силните слънчеви лъчи като се засенчва. /Листата му буквално изгарят и изсъхват - на мен ми се случи миналата година/.При недостатъчна светлина през зимата се образуват слаби изкривени клончета и листата могат да опадат. /Особено при пъстроцветните се наблюдава обилен листопад и растението почти се оголва, но след време тръгват нови листа и нещата си идват на мястото!/ |
Създадено от Антар от 09 мар : 09:57 | |
| | Ето още инфо: http://forum.cvetq.info/viewtopic.php?p=964 |
Създадено от Pavlova от 15 апр : 22:01 | |
| | Фикусът,който ми създава проблем е с големи и пъстри листа,които сякаш боледуват,а не разбирам защо.Стават на кафяви петна,а растението е младо-на година-две и е стайно-не е изнасяно навън.Предполагам,че е от по-честото поливане.Нямам друго обяснение,освен липсата на желязо,както прочетох от споделеното.Ако някой може да ми обясни причината,ще му бъда благодарна. |
Пусни коментар
Други цветя
Шизантус - Schizanthus събота 29 октомври 2011 - 11:27:05 Шизантус е едногодишното растение често се избира за пъстрите цветни композиции. Цветовете му са многократно разчленени. Немците го наричат „насечено" или „пеперудено" цвете. |
Памуче - Gossypium петък 13 май 2011 - 10:23:26 Памуче е едногодишно саксиено цвете, достига височина до 50см. |
Хеба - Hebe понеделник 17 май 2010 - 11:47:06 Името идва от гръцката митология. Хеба е била дъщеря на Зевс и Хера. Има над 100 вида от тези вечнозелени храстчета, които за съжаление не издържат на ниските зимни температури. Листата на хебата са месести и блестят. |
Хелиотроп ванилия - Heliotropium понеделник 17 май 2010 - 10:41:25 Хелиотроп е род популярни градински цветя, който включва между 250 и 300 вида. Името идва от “helios” – слънце и “tropein” – обръщам, защото хелиотропа обръща листа към слънцето. |
Агапетес, китайски фенерчета - Agapetes събота 13 февруари 2010 - 15:36:27 Агапетес са кожести и блестящи и дори когато не цъфти, благодарение на тях агапетесът е красив и декоративен. Цветчетата излизат по едно или по две от листните пазви от декември до март. |
Лилиум, Крем бял - Lilium четвъртък 15 януари 2009 - 07:43:18 Другото име на лилиума е "Звезда на земята". Легендата разказва, че когато падащите звезди докоснат земната повърхност, се превръщат в цветя. И тези цветя са лилиумите. В античността го подарявали на любимата жена като знак за обич. |
- Открити нови видове орхидеи
- Калцеолария, пантофче, чехълче - Calceolaria
- Грижи за цветята през месец Март
- Цветята които носят любов, късмет и пари
- Цинерария ( Сенецио ) - Senecio cruentus
- Соландра - Solandra
- Пасифлора - Passiflora
- Вайгела - Weigela
- Калмия - Kalmia
- Африканска маргаритка - Dimorphotheca Sinuata
- Хризалидокарпус (златноплодна палма) - Chrysalidocarpus
- Кампанула (Витлеемска звезда, камбанки) - Campanula isophylla
- Балконски цветя
- Билки
- Билки и подправки
- Водни и крайпоточни растения
- Гъби
- Декоративни треви
- Декоративно-листни
- Декоративно-цъфтящи
- Други
- Дървета и храсти
- Екзотични плодове и зеленчуци
- Иглолистни дървета и храсти
- Кактуси
- Красиви градини
- Лиани (увивни), каскадни
- Луковични и грудкови
- Многогодишни тревисти растения
- Орхидеи и Бромелиеви
- Палми
- Папратови
- Плодове и зеленчуци
- Сезонни тревисти растения
- Съвети на специалиста
- Цветя и градини през сезоните
- Цветята и Жената
- Широколистни дървета и храсти
Последни коментари
- Хоя (восъче, восъчно цвете) - Hoya carnosa
Публикувано от Таня
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА СИ ЗАКУПЯ Д ...
- Трахикарпус - Trachycarpus fortunei
Публикувано от Създадено от
Аз полях с ПроПлант - казаха м ...
- Кана - Canna
Публикувано от Светлана
Изрязах на 10см и извадих коре ...
- Открити нови видове орхидеи
Публикувано от RevigeOn
- Глоксиния ( Каменно цвете ) - Gloxinia (Sinningia)
Публикувано от Веселинова
Имам подарено каменно цвете. Н ...
- Открити нови видове орхидеи
Публикувано от Anya100Ei
Hello !!I came across a 103 va ...
- Стефанотис (Мадагаскарски жасмин) - Stephanotis floribunda
Публикувано от Кари
На моят жасмин първо окапа цве ...
Брояч
Тази странница днес ...
общо: 345
уникални: 250
Тази странница общо ...
общо: 345
уникални: 250
Сайт ...
общо: 14156036
уникални: 5343102
общо: 345
уникални: 250
Тази странница общо ...
общо: 345
уникални: 250
Сайт ...
общо: 14156036
уникални: 5343102










